Event Calendar

December 2017
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ArtCares 2013 Donating Artists

Live Auction Artists:

Danielle Andes
Tim Callaghan
Kristen Cliffel
Dana Depew
Gina DeSantis
Mallory Freeman
Liz Maugans
Loren Naji
Michelle Pajak-Reynolds
Barbara Polster
Angelica Pozo
Dante Rodriquez
Corrie Slawson

Silent Auction Artists:

Randy Alan Maxin
Sue Ambro
Karl Anderson
Jane Baeslach
Tom Balbo
Quovada Bass
Kivin Bauzo
Julie Belfiore
Lori Bellman
Mark Biddlestone
Cathie Bleck
Justin Brennan
Dale Caruso
Amy Casey
Brian Castellani
Lawrence Channing
Abigail Clark
Wanderlust Cleveland
Christopher Connelly
Dan Corrigan
John Coyne
John Coyne
Gail Crum
Sean Crum
Adam Crum
David Cunix
Jeff Curtis
Tate Davidson
Maggie Denk-Leigh
Matt Dibble
Leslye Discont Arian
P.J. Doran
Eileen Dorsey
Jen Doss
Andy Dreamingwolf
Bruce Edwards
TR Ericsson
Kellie Evans
Isabel Farnsworth
Ruggero Fatica
Leonard James Flynn
Jeon Francis
Henrietta Friedman
Allen J. Friedman
Hilary Gent
Bridget D. Ginley
Abi Good
Joseph Gordon Connelly
William Gould
Ron Grey
Cheryl Gross
Christine Hahn
Meredith Hahn
Ann Hanrahan
Elaine Harris Green
Dennis Helm
Laurel Herbold
Tim Herron
Todd Hoak
Cheri Homaee
Sara Hoover
Rachel Howard
June Hund
David Jansheski
Andrew Kaletta
Beatrice Kauffman
Mark Keffer
Lori Kella
Judith Kessler Smith
Anne Kibbe
Alice Kiderman
George Kocar
Richard Konisiewicz
Deb Lawrence
Lorraine Levy
Rickey Lewis
Michael Loderstedt
Katie Major, Fizz
Greg Martin
Leslie McCafferty
Jesse McGuinness
Jasen Melnick, Fizz
Clyde Miles
Karen Millea
Rita Montlack
Kathy Morris Bakhshi
Vika Moskalenko
Dan Moskowitz
Amy Mothersbaugh
Michelle Marie Murphy
Rachel Murray
John Nativio
Lee Norris
Mark Nuss
Anthony Parente
Dimitra Pasalis
Pamela Pastoric
Bob Peck
Kelli Perk
Scott Pickering
Joseph Pickett
Deborah Pinter
Mary Platz Hughes
Diane Pribojan
Daniel Prucey
Bethany Resch
Robert Resch
Eric Rippert
LaSaundra Robinson
Rick Rollenhagen
Thom Rossino
John Saile
Sheila Santiago
Harry Schwalb
Abby Shaby
Stephanie Sibits
Kathy Simone
Larry Smiley
Cindy Smith
Kate Snow
Samantha Solan
Karen St. John-Vincent
Steven Standley
Robert Stockham
Derryl Strong
Eric Susyne
Paul Sydorenko
Omid Tavakoli
E. D. Taylor
Dawn Tekler
Mike Textbeak
Arnold Tunstall
Susan Umbenhour
Brian Upperman
Douglas Max Utter
Laila Voss
Rev. Albert Wagner
Beth Walley Kelly
Bob Walls
Michael Weil
Milton Weiss
Daiv Whaley
Ron White
Casey Williams (Casey Jones)
David Witzke (The Sign Guy)
Reid Wood
Annette Yoho Feltes
Mike Zellers
Patricia Zinsmeister Parker

CIA Faculty/Students:

Tanzanight (Leslie Rafferty)
Kristen Baumlier-Faber
Samantha Bogner (3rd Place- Student Artwork Competition)
Diana Bowman
Nicole Bozickovich
Pita Brooks
Barbara Chira
Lane Cooper
Karen D. Beckwith
Hannah Davis
Jasmine Davis
Conner Elder
S. Jordan Fine
Michael Gannon
Zach Gregory
Jamey Hart
Mike Helms (2nd Place- Student Artwork Competition)
Mark Inglis
Kristen Magerkurth
Jenna Mahoney
Michael Majewski
Claire Marks
Jenay Martin
Teresa Martinez
Ryan McDaniel
Bridget McGuire
Michael Meier
Hien Nguyen
Cassie Opaskar (1st Place- Student Artwork Competition)
Amanda Pierce
Ed Schack
Matthew Schafir
Emily R. Smith
Petra Soesemann
Chelsea Stewart
Mary Jo Toles
Anna Wallace-Birchler
Christy Watterson
Ben Weathers
Karen Wellman
Amanda Wilcox
Nikki Woods
Kasumi